Uncategorized @lt

Paskutinį rudens mėnesį pasitikome su naujienomis

Nuo lapkričio 1 d. mūsų visų laukia nemažai pokyčių ir čia pateiksime kelis, mūsų manymu, svarbiausius pasikeitimus, kurie aktualūs ne tik darbdaviui, bet ir kiekvienam LR gyventojui.

Nuo lapkričio 1 d. įsigaliojo LR atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo nuostatos, pagal kurias tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys atsiskaitymus ir  bet kokius kitus mokėjimus pagal sandorius galės atlikti grynaisiais pinigais, jeigu jie neviršija 5 tūkst. eurų sumos. Jeigu 5 tūkst. eurų suma bus viršijama, gaunantis (priimantis) asmuo privalės apie tai pranešti VMI bei nurodyti aplinkybes, dėl kurių nebuvo galima atsiskaityti negrynaisiais pinigais, ir pateikti sandorio šalių identifikavimo duomenis. Pranešti apie sandorio grynaisiais pinigais faktą asmuo turės per 10 dienų.

Nuo lapkričio 1 d. mažinamas leistinas kompensacijų dydis darbuotojams, dirbantiems lauke ar tiems, kurių darbas susijęs su kelionėmis bei važiavimu. Bazinio darbo užmokesčio kompensacijos dydis sumažės nuo 50 iki 30 proc. , o nuo 2023 m. birželio bus visai atsisakyta kompensacijų šiems darbuotojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *